Joomla! CMS
Joomla! web siteleri ve güçlü çevrimiçi uygulamaları yapabileceğiniz ödüllü bir içerik yönetim sistemidir.

Alternatif yöntem, Localhost'ta veya sunucunuzda kullanabileceğiniz alternatif bir yöntem var. Joomla 2.5 ve en son Joomla sürümleriyle uyumlu üçüncü taraf uzantıları, hangi Joomla sürümlerinin yüklü olduğuna bağlı olarak genellikle farklı dosyalar kullanır.

Bu yöntem, üçüncü taraf 2.5 dosyalarının, yeni bir 2.5 sürümündeki dosyaları kullanarak güncelleştirmeye müdahale etmelerini önler .28 sitenizin veritabanını güncellemek için site.

Bir yedeğiniz olduğundan ve sitenizin güncel olduğundan emin olun https://github.com/joomla/joomla-cms/releases/tag/2.5.28, 'beni hatırla' eklentisi devre dışı bırakıldı.

 

1.aşama

Joomla dosyalarını silin.

Joomla 2.5.28’i boş bir veritabanına kurun.

Configuration.php dosyasını orijinal veritabanına bağlanmak için düzenleyin ( site verilerinizin bulunduğu ).

En son Joomla sürümüne güncelleyin. ( birkaç kez tekrar oturum açmak için gerekli olacak ).

Orijinal veritabanınız ( site verilerinizin bulunduğu ) şu anda güncel.

 

2.aşama

Joomla dosyalarını silin.

En yeni Joomla sürümünü başka bir boş veritabanına yükleyin.

3. parti uzantılarını yükleyin ( en son Joomla sürümüyle uyumlu ).

Configuration.php dosyasını orijinal veritabanına bağlanmak için düzenleyin (site verilerinizin bulunduğu).

Artık orijinal verilerinizi içeren güncellenmiş bir Joomla veritabanına bağlı olan en son Joomla dosyalarına ve 3. parti uzantı dosyalarına ( en son Joomla sürümüyle uyumlu) sahip olursunuz. Şimdi yapmanız gereken tek şey resim klasörlerinizi / dosyalarınızı ve 'Şablon Geçersiz Kılmaları' gibi diğer özel dosyalarınızı değiştirmek.

 

Uzantıların kaldırılması, tablolarını veritabanından da kaldırmalıdır. Ancak bazı uzantılar (kaldırıldıklarında) tablolarından çıkar. İsterseniz bu tabloları manuel olarak kaldırabilirsiniz. Veya Akeeba yedeğini kullanıyorsanız, tabloların yedeklenmesini kaldırmak için bu ayarları kullanın.