Aşağıdaki adımlardan herhangi birini denemeden önce sitenizi yedekleyin ve beez'i varsayılan şablon olarak ayarlayın. Joomla 2.5.28'i Joomla 3 serisine geçirme konusunda çok fazla kafa karışıklığı yaşandı ve bu durum büyük ölçüde üçüncü parti uzantılara sahip sitelerden kaynaklanıyor.

Aşağıdaki yöntem, üçüncü taraf uzantıları nedeniyle oluşan tuzaklardan kaçınır. (Bu yöntem, eğer 2. adımda sitenizle aynı Joomla paketinin tamamını kullanıyorsanız, geçerli Joomla 3 sürümüne herhangi bir Joomla 3.x'i güncellemek için de kullanılabilir.)  

Bu geçiş yöntemi neden işe yarıyor?

  • Adım # 3 3. parti uzantıların tüm klasör ve dosyalarının kaldırıldığından ve güncelleme işlemine müdahale edemediğinden emin olun. Ayrıca Joomla 'Beni hatırla' eklentisinin önbellek sorunlarına neden olmasını önler.
  • Adım # 2 Yeni Joomla dosyalarını kullanarak veritabanınızı günceller.
  • Adım # 3 Yeni veritabanlarının ve uyumlu olmayan 3. parti uzantıların dosyalarının, orijinal Tablodaki ilgili Tablolarını değiştirmeden kurulmasına izin verir. Configuration.php dosyasını orijinal (güncellenmiş) veritabanına bağlanmak için düzenlemek size tamamlanmış ve güncellenmiş bir çalışma sitesi sunar.

 

Bu geçiş yöntemi ne zaman kullanılır?

Bu yöntemin standart güncelleme başarısız olduğunda kullanılması amaçlanmıştır.

 

Yöntem

  1. Yalnızca Joomla 2.5 ile uyumlu tüm 3. parti uzantılarını (özel Şablonlar dahil) kaldırın ve diğerlerini güncelleyin. Joomla'nızın 2.5.8 olduğundan emin olun ve varsayılan şablonu Beez olarak ayarlayın.'Beni hatırla' eklentisini devre dışı bırak.
  2. Dosyaları Joomla 2.5.28 paketindekilerle değiştirin. Bunu, Joomla 2.5.28 tam paketinin tüm klasörlerini ve dosyalarını (configuration.php hariç) silerek ve klasörleri ve dosyaları (/ kurulum klasörü hariç) yükleyerek yapın. Sonra Joomla admin'e giriş yapın ve yeni dosyaları kullanarak güncellemek için Components >>> Joomla update .. kullanın.
  3. Klasörleri ve dosyaları uyumlu üçüncü taraf uzantılarından değiştirmek için boş bir Joomla 3.x kurulumu kullanın. Joomla 3.x full paketinin tüm klasörlerini ve dosyalarını (bu sefer configuration.php dahil) silip ve bu sefer / kurulum klasörü dahil tüm klasörleri ve dosyaları yükleyerek yapın.Ardından Joomla 3.x'i boş bir veritabanına kurun ve uyumlu 3. parti uzantılarının en yeni sürümlerini kurun. Geriye kalan tek şey, orijinal (şimdi güncellenen veritabanına) bağlanmak için configuration.php dosyasını düzenlemektir.  Ve gerekirse, htaccess.txt dosyasını yeniden adlandırın, " .htaccess " olacak.